Energiatakarékos ünnepek

A munkaszüneti napok meglehetősen energiafaló időszakai az évnek. Különösen igaz ez az év végi ünnepnapokra, amikor is sokan hosszabb időt töltenek otthon, és ilyenkor a rokonok, barátok látogatása is gyakori. Nem is beszélve az ünnepi fényekről! Olvass Tovább ITT>>
 
Mindez igencsak megkergeti a mérőórák mutatóit, ezért íme néhány ötlet, hogyan csökkenthetjük energiafelhasználásunkat.
  • Ha túl sok mindent kell fejben tartani, használjunk időzíthető konnektort, így szabályozhatjuk, hogy az égősor a nap mely időszakában kapjon áramot. Ha elutazunk az ünnepek alatt, ne felejtsük el áramtalanítani vagy átállítani az időzítőt. 
  • A karácsonyi fényfüzér is legyen LED izzós, ez 90%-kal hatékonyabb, mint a hagyományos fajta.
  • A különleges kültéri fények különösen sokat fogyasztanak, ezért hagyatkozzunk inkább a csillagokra... vagy ha mégis nagyon szeretnénk ünnepi fényeket, próbáljuk ki a napenergiával működőket, melyek a kevésbé napfényes éghajlaton is kiválóan üzemelnek. 
  • Tévénézés vagy a számítógépes játékok helyett tereljük össze az egész családot egy jó kis társasjátékozáshoz! 
Tobábbi tippek az ünnep kapcsán ITT olvashatóak>>
 
Top tippek haladóknak 
  • Mivel sok ajándék működik elemmel, ezért készüljünk fel előre: lepjük meg a családot még karácsony előtt – ha lehet, napelemes – elemtöltővel és néhány újratölthető elemmel.
  • Keressünk alternatívákat! Az EnergiaKözösségek honlapon találhatók ajándékkészítési ötletek mindazoknak, akik el kívánják kerülni a boltokat, környezetbarátok és energiatudatosak szeretnének lenni, és ha lehet, a pénztárcát is kímélnék.

Bővebben erről ITT olvasható>>

 
Tudtad?
100 db 5 W-os karácsonyi égő 12 napon át naponta 10 órát világítva annyi energiát használ, mint egy 60 kWh fogyasztású elektromos készülék, és elegendő egy 56 cm képernyőméretű LCD TV működtetéséhez körülbelül 3 hétig.
 
További ötletek, tippek találhatók:
Filmajánlatok: